GAMEMASTERS CLAN

Καλώς Ορίσατε Στο Φόρουμ Μας
 
ΦόρουμForum PortalLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 προβλημα με backtrack 5 r2

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panagiotis87
Member
Member



Μηνύματα Μηνύματα : 4
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2012

προβλημα με backtrack 5 r2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: προβλημα με backtrack 5 r2   προβλημα με backtrack 5 r2 I_icon_minitimeΚυρ Νοε 25, 2012 11:57 am

Kαλησπερα παιδια,θα ηθελα μια πολυ σηματικ βοηθεια την οποια δεν πηρα ακομη απο πουθενα κι αποφασισα να μπω εδω...ξεκινα την διδικασια με το backtrack να ανοιξω ενα δυκτιο εχω ενα σχετικο οδηγο,μιας και εχω βαλει το backtrack σε imac...ξεκιναω την διδικασια απο την αρχη και δινω την εντολη airmon-ng απο τι εχω δει κι εχω διαβασει θα πρεπει να παρω το interface ===mon0 κατι... cheapset λογικα την καρτα...και driver--pyth0 ..εγω μολις βαζω αυτο παιρνω σκετο interface σκετο ,cheapset, driver....το ιδιο..σκεφτικα οτι μπορει να φταει η καρτα @ δεν ειμαι σιγουρος πως ακριβως την βλεπω αλλα νομιζω οτι ειναι η Broadcom 57765-B0 τωρα δεν ξερω αν αυτη τεριαζει για να κανω κατι τετοιο???τι ακριβως πρεπει να κανω???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
{GMS}M2st3r
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
{GMS}M2st3r


Μηνύματα Μηνύματα : 338
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 25
Χώρα Χώρα : Ελλάδα

προβλημα με backtrack 5 r2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με backtrack 5 r2   προβλημα με backtrack 5 r2 I_icon_minitimeΔευ Νοε 26, 2012 7:44 am

file panagioti den gnorizw apo auto mporeis ama einai na perimeneis na mpoun ta paidia na s apanthsoun
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegmsclan.forumgreek.com
panagiotis87
Member
Member



Μηνύματα Μηνύματα : 4
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2012

προβλημα με backtrack 5 r2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: θα περιμενω   προβλημα με backtrack 5 r2 I_icon_minitimeΔευ Νοε 26, 2012 7:52 am

καλησπερα δεν υπαρχει προβλημα θα περιμενω,δεν μπορω να κανω κι αλλιως!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]T3RM1N2T0R
HACKINGMASTER
HACKINGMASTER
[HMS]T3RM1N2T0R


Μηνύματα Μηνύματα : 104
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 27
Χώρα Χώρα : everywhere and nowhere

προβλημα με backtrack 5 r2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με backtrack 5 r2   προβλημα με backtrack 5 r2 I_icon_minitimeΔευ Νοε 26, 2012 9:15 am

Για να καταλάβω λες οτι θέλεις να ανοίξεις ένα δύκτιο με το backtrack.. Εννοείς ότι θέλεις να βρεις τον κωδικό απο κάποιο ρουτερ για να έχεις ιντερνετ μέσω WiFi;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagiotis87
Member
Member



Μηνύματα Μηνύματα : 4
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2012

προβλημα με backtrack 5 r2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με backtrack 5 r2   προβλημα με backtrack 5 r2 I_icon_minitimeΔευ Νοε 26, 2012 9:32 am

ναι αυτο ακριβως προσπαθω να ανοιξω,κοινος να σπασω το δυκτιο...αλλα μου βαινει αυτο που εγραψα ποιο πανω ισως να μην ειναι συμβατη η καρτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]T3RM1N2T0R
HACKINGMASTER
HACKINGMASTER
[HMS]T3RM1N2T0R


Μηνύματα Μηνύματα : 104
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 27
Χώρα Χώρα : everywhere and nowhere

προβλημα με backtrack 5 r2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με backtrack 5 r2   προβλημα με backtrack 5 r2 I_icon_minitimeΔευ Νοε 26, 2012 12:02 pm

Μετά απο μια πολυ σύντομη αναζήτηση στο ιντερνετ σχετικά μ την κάρτα δυκτίου σου, είδα ότι δεν υποστηρίζει ασύρματες συνδέσης.. Οπότε αν ισχύει αυτό δεν μπορείς όχι μόνο να σπασεις τον κωδικό αλλά και να σου τον δώσουν τον κωδικό πάλι δεν θα μπορεις να συνδεθείς αφου δν το υποστηρίζει.. Δεν ξέρω ίσως κάνω και λάθος.. εσύ γνωρίζεις αν η κάρτα δυκτιου σου υποστηρήζει κάτι τέτοιο; Κατ' αρχην Με το δικό σου ρουτερ συνδέεσε με καλώδιο ή ασύρματα; Και έχεις σταθερό υπολογιστή ή λαπτοπ; Ας προτείνει και κανεις άλλος τπτ ρε παιδια scratch Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagiotis87
Member
Member



Μηνύματα Μηνύματα : 4
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 25/11/2012

προβλημα με backtrack 5 r2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με backtrack 5 r2   προβλημα με backtrack 5 r2 I_icon_minitimeΔευ Νοε 26, 2012 12:56 pm

εχω ασυρματο ινερνετ...και ειμαι με wifi..αν μου δωσει καποιος τον κωδικο εχω μππει σε δυκτιο με αλλο προγραμμα,αλλα εγω θελω να δουλεψω το backtrack
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]T3RM1N2T0R
HACKINGMASTER
HACKINGMASTER
[HMS]T3RM1N2T0R


Μηνύματα Μηνύματα : 104
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 27
Χώρα Χώρα : everywhere and nowhere

προβλημα με backtrack 5 r2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: προβλημα με backtrack 5 r2   προβλημα με backtrack 5 r2 I_icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 3:36 am

αααααααααααααααααα νομίζω κατάλαβα!! Θα ψάξω λιγο και θα σου πω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
προβλημα με backtrack 5 r2
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Backtrack 5 - Credential Harvester Attack Method- SET --> Προβλημα
»  Βοηθεια με το cyber ghost! άλλο πρόβλημα
» BACKTRACK 5
» Εγκατάσταση του Τοr στο BackTrack 5 R1
» backtrack download help!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
GAMEMASTERS CLAN :: Απορίες...?-
Μετάβαση σε: