GAMEMASTERS CLAN

Καλώς Ορίσατε Στο Φόρουμ Μας
 
ΦόρουμForum PortalLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
[HMS]T3RM1N2T0R
HACKINGMASTER
HACKINGMASTER
[HMS]T3RM1N2T0R


Μηνύματα Μηνύματα : 104
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 27
Χώρα Χώρα : everywhere and nowhere

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΠεμ Απρ 19, 2012 11:51 pm

Για να το κάνετε αυτό υπάρχουν διάφοροι τρόποι.. Θα σας δείξω 2 πολύ απλούς!




1. Ο πρώτος και ο πιο απλός είναι να κάνετε εγγραφή σε αυτή την σελίδα στην συνέχεια αφού συνδεθείτε να βάλετε μια σελίδα για να γίνει redirect το θύμα σας έτσι ώστε να μην υποψιαστεί τίποτα.. Για τον συγκεκριμένο τρόπο θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες Εδω.




2. Ο δεύτερος είναι λίγο πιο δύσκολος.. Σε αυτόν τον τρόπο θα σας δείξω πως να ανεβάσετε ένα php script σε έναν free file hoster και να παίρνετε τις IP από κει!
Το php script είναι:
?php
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$dt = date("l dS \of F Y h:i:s A");
$file=fopen("ip_log.txt","a");
$data = $ip.' '.$dt."\n";
fwrite($file, $data);
fclose($file);
header( 'Location: https://google.com') ;
?
Στο 'Location θα πρέπει να βάλετε μια σελίδα για να γίνει Redirect το θύμα σας για να μην καταλάβει τίποτα! αυτό το script θα το ανεβάσετε στον hoster σας με όνομα index.php και θα φτιάξετε και άλλο ένα απλό έγγραφο κειμένου το οποίο θα είναι άδειο για να αποθηκεύονται οι IP αυτό θα πρέπει να έχει όνομα ip_log.txt .
Ρωτήστε ελεύθερα ότι απορίες έχετε!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την [GMS]T3rminator στις Παρ Απρ 20, 2012 7:37 am, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : ORTHOGRAFIKO LATHOS :P)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]Gludiator
Poster
Poster
[HMS]Gludiator


Μηνύματα Μηνύματα : 57
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 10/04/2012
Ηλικία Ηλικία : 35
Χώρα Χώρα : Ελλάδα

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 20, 2012 1:23 am

Σε ευχαριστω για τις πληροφορίες φίλε μου είναι αρκετά κατανοητές Smile Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι ακόμα.. Εγώ σήμερα όταν συνδεθώ στο ίντερνετ θα έχω μια ip. Όταν αποσυνδεθώ και μπω με την αύριο στο ίντερνετ πάλι θα έχω μια ip κτλ..το ίδιο συμβαίνει και με όποιον συνδεθεί στο ίντερνετ. Η ερώτηση μου είναι η εξής: H ip με την οποία αποκτά ο καθένας μας μπαίνοντας στο ιντερνετ είναι η ίδια ή κάθε φορά αλλάζει?...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]Gludiator
Poster
Poster
[HMS]Gludiator


Μηνύματα Μηνύματα : 57
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 10/04/2012
Ηλικία Ηλικία : 35
Χώρα Χώρα : Ελλάδα

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 20, 2012 1:46 am

[GMS]T3rminator έγραψε:
Για να το κάνετε αυτό υπάρχουν διάφοροι τρόποι.. Θα σας δείξω 2 πολύ απλούς!




1. Ο πρώτος και ο πιο απλός είναι να κάνετε εγγραφή σε αυτή την σελίδα στην συνέχεια αφού συνδεθείτε να βάλετε μια σελίδα για να γίνει rediret το θύμα σας έτσι ώστε να μην υποψιαστεί τίποτα.. Για τον συγκεκριμένο τρόπο θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες Εδω.




2. Ο δεύτερος είναι λίγο πιο δύσκολος.. Σε αυτόν τον τρόπο θα σας δείξω πως να ανεβάσετε ένα php script σε έναν free file hoster και να παίρνετε τις IP από κει!
Το php script είναι:
?php
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$dt = date("l dS \of F Y h:i:s A");
$file=fopen("ip_log.txt","a");
$data = $ip.' '.$dt."\n";
fwrite($file, $data);
fclose($file);
header( 'Location: https://google.com') ;
?
Στο 'Location θα πρέπει να βάλετε μια σελίδα για να γίνει Redirect το θύμα σας για να μην καταλάβει τίποτα! αυτό το script θα το ανεβάσετε στον hoster σας με όνομα index.php και θα φτιάξετε και άλλο ένα απλό έγγραφο κειμένου το οποίο θα είναι άδειο για να αποθηκεύονται οι IP αυτό θα πρέπει να έχει όνομα ip_log.txt .
Ρωτήστε ελεύθερα ότι απορίες έχετε!

Με το free file hoster δηλαδή μπορεί ο οποιοσδήποτε να κατεβάσει το script που ανεβάσαμε και στη συνέχεια αυτό να καταγράψει την ip του. Για να δημιουργήσω το .php script μπορώ να χρησιμοποιήσω τον File Manager? Το έγραφο κειμένου που θα φτιάξω θα είναι μέσα στο script έτσι ώστε όταν το ανοίξει το θύμα να καταγραφεί αμέσως το ip του... Και κάτι ακόμα μπορώ αντί να το ανεβάσω στον free file hoster να του το στείλω σε email έτσι ώστε όταν το ανοίξει να τρέξει και να πάρω το ip του...???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]Gludiator
Poster
Poster
[HMS]Gludiator


Μηνύματα Μηνύματα : 57
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 10/04/2012
Ηλικία Ηλικία : 35
Χώρα Χώρα : Ελλάδα

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 20, 2012 1:56 am

soulis_topo έγραψε:
[GMS]T3rminator έγραψε:
Για να το κάνετε αυτό υπάρχουν διάφοροι τρόποι.. Θα σας δείξω 2 πολύ απλούς!




1. Ο πρώτος και ο πιο απλός είναι να κάνετε εγγραφή σε αυτή την σελίδα στην συνέχεια αφού συνδεθείτε να βάλετε μια σελίδα για να γίνει rediret το θύμα σας έτσι ώστε να μην υποψιαστεί τίποτα.. Για τον συγκεκριμένο τρόπο θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες Εδω.




2. Ο δεύτερος είναι λίγο πιο δύσκολος.. Σε αυτόν τον τρόπο θα σας δείξω πως να ανεβάσετε ένα php script σε έναν free file hoster και να παίρνετε τις IP από κει!
Το php script είναι:
?php
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$dt = date("l dS \of F Y h:i:s A");
$file=fopen("ip_log.txt","a");
$data = $ip.' '.$dt."\n";
fwrite($file, $data);
fclose($file);
header( 'Location: https://google.com') ;
?
Στο 'Location θα πρέπει να βάλετε μια σελίδα για να γίνει Redirect το θύμα σας για να μην καταλάβει τίποτα! αυτό το script θα το ανεβάσετε στον hoster σας με όνομα index.php και θα φτιάξετε και άλλο ένα απλό έγγραφο κειμένου το οποίο θα είναι άδειο για να αποθηκεύονται οι IP αυτό θα πρέπει να έχει όνομα ip_log.txt .
Ρωτήστε ελεύθερα ότι απορίες έχετε!

Με το free file hoster δηλαδή μπορεί ο οποιοσδήποτε να κατεβάσει το script που ανεβάσαμε και στη συνέχεια αυτό να καταγράψει την ip του. Για να δημιουργήσω το .php script μπορώ να χρησιμοποιήσω τον File Manager? Εγώ το script το εφτιαξα απλά χρησιμοποιόντας ενα σημειωματάριο... Wink Το έγραφο κειμένου που θα φτιάξω θα είναι μέσα στο script έτσι ώστε όταν το ανοίξει το θύμα να καταγραφεί αμέσως το ip του... Και κάτι ακόμα μπορώ αντί να το ανεβάσω στον free file hoster να του το στείλω σε email έτσι ώστε όταν το ανοίξει να τρέξει και να πάρω το ip του...???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]T3RM1N2T0R
HACKINGMASTER
HACKINGMASTER
[HMS]T3RM1N2T0R


Μηνύματα Μηνύματα : 104
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 27
Χώρα Χώρα : everywhere and nowhere

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 20, 2012 2:43 am

Όλοι οι υπολογιστές έχουν IP η IP είναι ένας μοναδικός αριθμός που χρησιμοποιείται Για την αναγνώριση του υπολογιστή σου στο internet.. Οι IP χωρίζονται σε 2 κατηγορίες την Dynamic και την Static. Οι Dynamic IP κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση στο router σου θα αλλάζει ενώ οι Static θα είναι πάντα ίδια ότι και να γίνει.. Όσο για το άλλο απλά θα φτιάξεις το php script όπως πολύ σωστά έκανες με το σημειωματάριο και μετά θα φτιάξεις άλλο ένα απλό κενό αρχείο κειμένου που θα το ανεβάσεις στο hoster σου όπως το άλλο κάνε με ADD στο facebook αν θες να σου εξηγησησω καλύτερα https://www.facebook.com/spyross7 Αυτό με το email δεν μπορείς να το κάνεις γιατί πρέπει να το ανεβάσεις σε έναν server ή σε έναν hoster! Υπάρχουν 2 τρόποι να πάρεις την IP από το email και αυτό είναι πολύ απλό! Και βλακεία έκανα που δεν το πρόσθεσα στους τρόπους Razz θα το βάλω κάποια στιγμή.. Δηλαδή εσύ την IP θες να την πάρεις από το email;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]Gludiator
Poster
Poster
[HMS]Gludiator


Μηνύματα Μηνύματα : 57
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 10/04/2012
Ηλικία Ηλικία : 35
Χώρα Χώρα : Ελλάδα

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 20, 2012 10:28 am

Χμμμ... Smile Αυτό που είπες για τις κατηγορίες των ip (static/dynamic) δε το ήξερα και σε ευχαριστώ... Αυτό που σίγουρα μπορ να πω για το router είναι οτι ανήκει στην κατηγορία dynamic και αυτό το συμπέρανα μπαίνοντας στη σελίδα που έβαλες ως link στον πρώτο τρόπο εύρεσης της ip... και συγκεκριμένα κάθε φορά που έμπαινα μου άλλαζε την ip (σου αναφέρει την ip σου)... Όσο για το php script το είχα φανταστεί ότι θα γινόταν κάπως έτσι αλλά η βοήθεια σου ήταν πολύ καλή Very Happy . Για το email τώρα έναν τρόπο που ήξερα ήταν να μπω στο μήνυμα και από τις ιδιότητες να εμφανίσω το αυθεντικό μήνυμα δηλαδή με την κωδικοποίηση κτλ. Από εκεί στο σημείο received from μπορείς να δεις το ip του άλλου... Αλλά απ όσο ξέρω αν νομιζω είναι απλό μήνυμα τότε περνάει μέσα από πολλούς server του hotmail κτλ και πολύ πιθανόν να μήν είναι η πραγματική ip που ψάχνω και αυτό επειδή περνάει από πολλούς server και φιλτράρεται το μήνυμα... Όταν όμως ο άλλος σου στείλει συνημμένο αρχείο πχ ένα βίντεο κτλ τότε το μήνυμα περνάει από pc σε pc και όχι μέσω server...όποτε όταν ανοίξεις το αυθεντικό μήνυμα θα βρείς την ip που ψάχνεις... Νομίζω πως κάπως έτσι είναι αλλά δεν είμαι σίγουρος...Παρακαλώ αν κάνω λάθος διορθώστε με Smile Όσο για το αν θέλω να πάρω την ip από το email απλά δεν έχω κάτι συγκεκριμένο στο νού μου αλλά θέλω να μάθω τους τρόπους εύρεσης της ip πληροφοριακά να ξέρω γύρω από αυτό το θέμα. Αν μπορείς να μου πεις και εσυ τους τρόπους εύρεσης ip μέσω email ή αν έχεις τυχόν διορθώσεις σε αυτά που ανέφερα είναι όλα δεκτά... Πάντως μου ξεκαθάρισες πολλά πράγματα γενικά που δεν ήξερα από αυτή μας τη συζήτηση και σε ευχαριστώ! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 10x:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]T3RM1N2T0R
HACKINGMASTER
HACKINGMASTER
[HMS]T3RM1N2T0R


Μηνύματα Μηνύματα : 104
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 27
Χώρα Χώρα : everywhere and nowhere

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΠαρ Απρ 20, 2012 1:21 pm

Ναι όλων οι IP είναι Dynamic εκτός αν πληρώσεις κάτι παραπάνω και την κάνεις Static.. Δεν θα σου χρησιμεύσει σε κάτι αυτό παρά μόνο εάν έχεις Server ή κάτι τέτοιο και θέλεις η IP σου να μένει ίδια.. Την IP σου μπορείς να την βρεις από τ ο What is my ip εδω.. Άλλος ένας τρόπος για να πάρεις την Ip από ένα email είναι το Read Notify Περισσότερες πληροφορίες εδώ στο Topic που έχω φτιάξει https://thegmsclan.forumgreek.com/t169-topic ! Ο τρόπος που είπες για την IP δεν νομίζω ότι έχει κάποια σημασία αυτό το ότι περνάει από διάφορους server! αφού η IP σου είναι αυτή τότε δεν θα αλλάξει! Εκεί θα βρεις διάφορες IP πρέπει να ξέρεις πια είναι η σωστή! Μπορείς να ρωτάς ελεύθερα ότι θες εδώ είμαστε εμείς για να σε βοηθήσουμε Very Happy μπορείς να φτιάξεις καινούριο topic στο Πώς να...? αν δεν υπάρχει πουθενά αυτό που ψάχνεις!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]Gludiator
Poster
Poster
[HMS]Gludiator


Μηνύματα Μηνύματα : 57
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 10/04/2012
Ηλικία Ηλικία : 35
Χώρα Χώρα : Ελλάδα

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΣαβ Απρ 21, 2012 1:24 am

Χμμμ.. οκ έμαθα αρκετά γύρω απ αυτό το θέμα Very Happy Σας ευχαριστώ οι πληροφορίες σας ήταν πολύτιμες Very Happy Very Happy Very Happy Για το topic που μου είπες το χω διαβάσει απ τις πρώτες μέρες που έκανα εγγραφή στο site σας και είναι αρκετά έξυπνο και χρήσιμο Wink εννοείται ότι απορία έχω θα σας ρωτάω και θα ανολιγω συζητήσεις Wink Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
[HMS]T3RM1N2T0R
HACKINGMASTER
HACKINGMASTER
[HMS]T3RM1N2T0R


Μηνύματα Μηνύματα : 104
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 27
Χώρα Χώρα : everywhere and nowhere

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΣαβ Απρ 21, 2012 1:37 am

Εντάξει!! Χαίρομαι που βοήθησα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
{GMS}M2st3r
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
{GMS}M2st3r


Μηνύματα Μηνύματα : 338
Ημερομηνία Εγγραφής Ημερομηνία Εγγραφής : 22/12/2011
Ηλικία Ηλικία : 25
Χώρα Χώρα : Ελλάδα

Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.    Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.  I_icon_minitimeΚυρ Απρ 22, 2012 1:24 am

[GMS]T3rmin2tor έγραψε:
Για να το κάνετε αυτό υπάρχουν διάφοροι τρόποι.. Θα σας δείξω 2 πολύ απλούς!




1. Ο πρώτος και ο πιο απλός είναι να κάνετε εγγραφή σε αυτή την σελίδα στην συνέχεια αφού συνδεθείτε να βάλετε μια σελίδα για να γίνει redirect το θύμα σας έτσι ώστε να μην υποψιαστεί τίποτα.. Για τον συγκεκριμένο τρόπο θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες Εδω.




2. Ο δεύτερος είναι λίγο πιο δύσκολος.. Σε αυτόν τον τρόπο θα σας δείξω πως να ανεβάσετε ένα php script σε έναν free file hoster και να παίρνετε τις IP από κει!
Το php script είναι:
?php
$ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$dt = date("l dS \of F Y h:i:s A");
$file=fopen("ip_log.txt","a");
$data = $ip.' '.$dt."\n";
fwrite($file, $data);
fclose($file);
header( 'Location: https://google.com') ;
?
Στο 'Location θα πρέπει να βάλετε μια σελίδα για να γίνει Redirect το θύμα σας για να μην καταλάβει τίποτα! αυτό το script θα το ανεβάσετε στον hoster σας με όνομα index.php και θα φτιάξετε και άλλο ένα απλό έγγραφο κειμένου το οποίο θα είναι άδειο για να αποθηκεύονται οι IP αυτό θα πρέπει να έχει όνομα ip_log.txt .
Ρωτήστε ελεύθερα ότι απορίες έχετε!

Ωραιος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://thegmsclan.forumgreek.com
 
Βρείτε την διεύθυνση IP του θύματος σας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Βρείτε την διεύθυνση IP οποιασδήποτε σελίδας
» Βρείτε πληροφορίες για τον οποιοδήποτε!
» Εγκαταστήστε ένα Backdoor στα windows | Εμφάνιση της γραμμής εντολών στην οθόνη σύνδεσης του θύματος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
GAMEMASTERS CLAN :: Hacks-
Μετάβαση σε: